بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

بهترین جراح تعویض مفصل زانو

متاسفانه با شیوع آرتروز و سایر آسیب های زانو، افراد زیادی بنا به دلایل متفاوتی اعم از: طرز نامناسب زندگی، ورزش نکردن و… دچار آسیب و مشکلاتی در مفصل زانوی خود می شوند.

اگر این آسیب ها در مراحل اولیه تشخیص داده نشوند و اقدامات درمانی لازم برای رفع آن ها صورت نگیرد، گزینه ی جراحی تعویض مفصل زانو راه حل مناسبی برای رفع آسیب های موجود می باشد.

چه اطلاعاتی در مورد جراحی تعویض مفصل زانو دارید؟ آیا قصد انجام جراحی تعویض مفصل زانو دارید؟ چه مواردی را در تصمیم گیری خود لحاظ می کنید؟

مطمئنا شما هم به اهمیت انتخاب جراح و تاثیر آن در روند عمل جراحی و نتایج حاصل از آن، واقف هستید. بله درست است. انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل زانو بسیار مهم می باشد. به خاطر داشته باشید کنترل روند جراحی و کسب نتایج رضایت بخش از جمله وظایف اصلی و بسیار مهم جراح زانو می باشد.

در این مبحث به معرفی پارامتر موثر در نتایج حاصل از جراحی تعویض مفصل زانو، یعنی انتخاب جراح می پردازیم. با ادامه ی مطلب همراه باشید.

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

بسیاری از افرادی که تصمیم به انجام جراحی آرتروپلاستی دارند به دنبال بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو می باشند. جراحی تعویض مفصل زانو یکی از روش های درمانی موثر و مناسب در رفع آسیب ها و مشکلات مربوط به این مفصل می باشد.

زمانی که شدت آسیب های زانو به اندازه ای باشند که با روش های ساده و کم تهاجمی درمان نشوند، انجام جراحی و تعویض مفصل آسیب دیده تنها راه درمان آسیب های موجود و تقویت دامنه ی حرکتی این مفصل می باشد.

دکتر سید علیرضا امین جواهری جراح و متخصص ارتوپدی (فوق تخصص زانو و لگن از زوریخ سوئیس)

دکتر سید علیرضا امین جواهری جراح و متخصص ارتوپدی (فوق تخصص زانو و لگن از زوریخ سوئیس)

چند عامل در جراحی تعویض مفصل زانو و نتایج حاصل از آن، تاثیر می گذارند. این عوامل عبارتند از:

  • شدت آسیب دیدگی مفصل زانو

میزان و شدت آسیب های موجود، نوع جراحی را مشخص می نماید. به طوری که ممکن است در فردی تنها قسمت های آسیب دیده تعویض شوند و در فرد دیگر به دلیل شدت آسیب های موجود، تمام مفصل زانو با پروتز جایگزین شود.

  • جنس پروتز مورد استفاده

جنس و کیفیت پروتزهای استفاده شده تاثیر بسیار مهمی در کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش از عمل جراحی دارند. به گونه ای که اگر جراح از پروتزهای مرغوب و با کیفیت برای جراحی تعویض مفصل زانو استفاده نماید؛ احتمال واکنش های سیستمیک و ایمنی بدن فرد نسبت به جراحی به کمترین حد ممکن می رسد و بدن فرد سازش بیشتری با پروتز تعبیه شده پیدا خواهد کرد.

  • روش کار جراح تعویض مفصل زانو

شیوه ی کارگذاری پروتز توسط جراح، تا حد زیادی روند عمل جراحی را تعیین می نماید و نتایج حاصل از آن را تحت تاثیر قرار می دهد. به خاطر داشته باشید انجام عمل تعویض مفصل زانو توسط جراح مجرب و حاذق بیشترین تاثیر را در کسب نتایج رضایت بخش دارد.

  • مراقبت های بعد از جراحی توسط بیمار

مطمئنا جراحی تعویض مفصل زانو مانند هرنوع عمل دیگر نیاز به یک سری مراقبت ها و نگهداری ها دارد. این مراقبت ها به بیمار کمک می کند تا روند بهبودی خود را با سرعت بیشتری طی نماید.

به خاطر داشته باشید مد نظر قرار دادن نکات مراقبتی و رعایت دقیق آن ها می تواند نتایج مطلوب حاصل از جراحی را قوت بخشد و دوره ی نقاهت را کوتاه تر نماید.

پیشنهاد ویژه: تمام نکات مهمی که بعد از جراحی باید به آن توجه کنید در مقاله ی مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو بیان شده است.

فوق تخصص تعویض مفصل زانو

همانطور که می دانید دانش پزشکی گستره ی بزرگی را شامل می شود. این حیطه متشکل از تعداد زیادی متخصص و فوق تخصص می باشد. برخی از افراد تمایل دارند تا اقدامات درمانی خود را اعم از روش های کم تهاجمی مانند: آرتروسکوپی زانو و یا روش های تهاجمی مانند: جراحی تعویض مفصل زانو را نزد یک فوق تخصص که از دانش بالاتری برخوردار است انجام دهند.

دکتر سید علیرضا امین جواهری، جراح و متخصص ارتوپد در تهران، فوق تخصص زانو از زوریخ سوئیس می باشند. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر از طریق زیر با ایشان ارتباط برقرار نمایید:

شماره های تماس: ۷۱۰۶۲۴۰۰ – ۰۹۳۳۴۱۳۱۰۰۴

صفحه اینستاگرام دکتر علیرضا امین جواهری

فيلم جراحی تعويض مفصل زانو

بسیاری از افراد مناسب برای تعویض مفصل زانو تمایل دارند قبل از اقدام برای جراحی فیلم عمل آتروپلاستی زانو را مشاهده کنند. این امر باعث کنترل استرس آن ها و ایجاد تصویر سازی مناسب از روند جراحی در ذهن بیمار خواهد شد.

در این قسمت می توانید نمونه ای از جراحی تعویض مفصل زانو توسط دکتر علیرضا امین جواهری، جراح فوق تخصص زانو را مشاهده کنید.

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

برآورد هزینه ی عمل جراحی معمولا جزء دغدغه های طبیعی بیماران کاندید این جراحی می باشد. وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه شرایطی را ایجاد کرده است که افراد قبل از انجام هرگونه اقدام درمانی یا زیبایی هزینه های احتمالی را بررسی می نمایند.

هرچقدر پول بدی آش می خوری!!! مطمئنا این ضرب المثل به گوش همه ی ما آشناست. اما واقعا اینگونه است؟؟؟ شاید شما هم فردی را دیده باشید که بعد از عمل جراحی و پرداخت هزینه های سرسام آور، موفق به کسب نتیجه ی رضایت بخش و دلخواه نشده است.

بنابراین توصیه ی ما به شما عزیزان این است تا با پرس و جو و بررسی سابقه ی پزشک، بهترین جراح تعویض مفصل زانو را انتخاب نمایید تا با اطمینان خاطر بیشتری این جراحی را انجام دهید و از نتایج آن نهایت لذت را ببرید.

پاسخ

Call Now Button