جدیدترین روش عمل پای پرانتزی

جدیدترین روش عمل پای پرانتزی

جدیدترین روش عمل پای پرانتزی چیست؟ بهترین روش برای اصلاح پای پرانتزی چیست؟

در این مبحث به بررسی روش های موثر در درمان و اصلاح پای پرانتزی می پردازیم. با ادامه ی مطلب همراه باشید.

عوامل موثر در ابتلا به پای پرانتزی

شیوع پای پرانتزی در کودکان تازه متولد شده زیاد است. در حقیقت کودکان از بدو تولد به دلیل شرایط قرار گیری در رحم مادر با پاهای پرانتزی به دنیا می آیند.

در مواقعی نیز پای پرانتزی در کودکانی که می توانند روی پاهای خود بایستند و یا آن دسته از کودکانی که زودتر به راه می افتند، دیده می شود.

زانوی پرانتزی

زانوی پرانتزی

با افزایش سن کودک رفته رفته انحراف پاهای او از بین خواهد رفت و پاهای پرانتزی حالت صاف به خود می گیرند. با این حال ممکن است این عارضه در سنین ۲ تا ۳ سالگی نیز مشاهده شود. توصیه ی ما به شما عزیزان این است که در صورت ادامه یافتن این انحراف تا سنین مذکور، کودک خود را برای انجام معاینات دقیق تر نزد بهترین متخصص ارتوپد در تهران ببرید.

از دیگر عوامل موثر در پای پرانتزی می توان به وزن بالا اشاره نمود. افزایش وزن می تواند باعث اعمال فشار زیاد به پاهای فرد و منحرف شدن آن ها شود.

نشانه های پای پرانتزی

فاصله بین زانوها از جمله نشانه های مشهود پای پرانتزی محسوب می شود. معمولا این ناهنجاری احساس درد شدیدی را به همراه ندارد. اما در مواقعی که بیمار اضافه وزن شدید داشته و یا در سنین بلوغ باشد ممکن است فرد دچار احساس درد در مفصل هایی مانند: لگن، زانو ویا قوزک پای خود شود.

دکتر سید علیرضا امین جواهری، فوق تخصص زانو و لگن از زوریخ سوئیس، آگاه به دانش روز دنیا، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد. شما می توانید از طریق شماره های زیر با ایشان ارتباط برقرار نمایید:

شماره های تماس:  ۰۹۳۳۴۱۳۱۰۰۴ –  ۷۱۰۶۲۴۰۰

صفحه اینستاگرام دکتر علیرضا امین جواهری

روش جدید جراحی پای پرانتزی

فردی را در نظر بگیرید که دچار انحنای شدید در مفصل زانوی خود شده باشد. این انحراف می تواند دامنه ی حرکتی مفصل زانوی فرد را محدود نماید.

انتخاب روش صحیح و مناسب برای درمان پای پرانتزی به عهده ی بهترین جراح پای پرانتزی می باشد. زیرا بسته به شدت انحراف پا و شرح حال بیمار روش های مختلفی برای درمان این عارضه وجود دارد.

در برخی موارد شدت انحراف پای بیمار و سن وی کم می باشد. در این حالت ممکن است متخصص ارتوپدی با استفاده از روش های ساده و غیرتهاجمی به درمان و اصلاح پای پرانتزی بیمار بپردازد.

روش جدید جراحی پای پرانتزی

روش جدید جراحی پای پرانتزی

حال فردی را در نظر بگیرید که دچار انحراف شدید در پاهای خود باشد. انجام اقدامات ساده و غیرتهاجمی در این فرد نتیجه ی مطلوبی در پی نخواهد داشت. بنابراین پزشک متخصص انجام عمل جراحی را گزینه ی درمانی مناسب برای اصلاح پای پرانتزی می داند.

در این قسمت نمونه از از جراحی پای پرانتزی توسط دکتر سید علیرضا امین جواهری (فوق تخصص زانو از زوریخ سوئیس) را مشاهده می نمایید:

سایر مقالات مرتبط:

آرتروز زانو

درمان آرتروز زانو

زانوی ضربدری

جراحی استئوتومی

پاسخ

Call Now Button