سوالات متداول زانوی پرانتزی

 

پسرم ۳ سالشه، پاهاش یکمی حالت پرانتزی داره ، ممکنه همینجوری پرانتزی بمونه؟ خیلی نگرانم میشه راهنماییم کنید؟

معمولا حالت پرانتزی پاها تا سن ۷ یا ۸ سال خودبخودی رفع می شود. اگر انحراف پاها بیش از اندازه بود و اختلال در نحوه ی راه رفتن بوجود آورد، نیاز است تا به متخصص ارتوپد مراجعه کنید تا عارضه ی موجود درمان شود.

علائم زانوی ضربدری چیه؟

از علائم مشهود می توان به مواردی نظیر: نزدیک شدن زانو ها بهم و دور شدن قوزک داخلی مچ پا از یکدیگر. در این حالت، هنگام راه رفتن زانوها بهم سائیده می شود.

برای درمان زانوی ضربدری چیکار باید کنم؟

راه های درمانی متفاوتی برای این عارضه بسته به میزان و شدت عارضه وجود دارد که با مراجعه ی حضوری ، متخصص ارتوپد معاینات و بررسی های لازم را انجام می دهد و بهترین راه درمانی را انتخاب می کند.

سوالات متداول بیماری پوکی استخوان

 

آیا مواد غذایی سبب ایجاد پوکی استخوان می شود؟ چه مواد غذایی ای باعث پوکی استخوان می شود؟

بله امکان دارد مواد غذایی مصرفی بستری را برای بیماری پوکی استخوان فراهم آورد. بطور مثال مصرف بیش از اندازه ی قهوه ، مصرف مواد غذایی حاوی شکر مانند نوشابه و شیرینی و… می تواند سبب ایجاد پوکی استخوان شود.

یائسگی منجر به پوکی استخوان می شود؟

بله امکان دارد در یائسگی زودرس فرد به پوکی استخوان دچار شود.

سوالات متداول نرمی کشکک زانو

 

خالی کردن زانو ممکنه بعلت نرمی کشکک زانو باشد؟

معمولا علت های متفاوتی سبب خالی کردن زانو می شود. بهتر است به منظور بررسی دقیق و تشخیص درست به متخصص ارتوپد مراجعه کنید تا با معاینات لازم علت تشخیص داده شود و برای درمان آن اقدامات لازم لحاظ گردد.

برای درمان نرمی کشکک زانو راه هایی جز جراحی وجود داره؟

بله راهکارهایی به غیراز جراحی وجود دارد. به طور مثال: ازدو زانو و یا چهارزانو نشستن اجتناب کنید تا فشاری را متحمل مفصل زانوی خود نکنید و یا از توالت های فرنگی استفاده کنید.

سوالات متداول بیماری روماتیسم

 

بیماری خودایمنی یعنی چه؟ آیا روماتیسم بیماری خود ایمنی است؟

در بیماری های خود ایمنی، خط دفاعی ویا همان سیستم ایمنی بدن دچار اخلالاتی می گردد که بدنبال این اختلال سیستم ایمنی بدن نسبت به سلول ها و بافت های خود بدن واکنش دفاعی صادر می کند و سبب تخریب آن ها می شود. باتوجه به علائم مشهود از بیماری روماتیسم می توان این بیماری را در زمره ی بیماری های خودایمنی جای داد.

علائم روماتیسم چیست؟

علائم متعددی در بیماری روماتیسم پدید می آیند. اما علائمی همچون درد ایجاد شده بهنگام لمس کردن بدن ، خستگی های زودرس و کم کردن وزن و… جزء علائم روماتیسم محسوب می شوند.