فیلم تعویض مفصل زانو

فیلم تعویض مفصل زانو

دیدن فیلم تعویض مفصل زانو می تواند فرد را از روند این جراحی آگاه سازد. خیلی از افراد با شنیدن کلمه ی جراحی مضطرب و نگران می شوند. گاها مشاهده شده میزان این استرس و نگرانی به قدری است که فرد از نظر روحی تحت فشار زیادی قرار می گیرد.

 اما با کمی تامل می توان به این موضوع پی برد که با ابداع دستگاه های مجهز امروزی و ارتقا دانش پزشکی، جراحی ها به صورت کاملا ایمن و بدون عارضه ی جانبی انجام می شوند.

لازم به ذکر است مهارت و دانش جراح مربوطه می تواند قسمت اعظمی از نتیجه ی حاصل از جراحی را مشخص نماید. به همین دلیل است که توصیه می شود در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را مد نظر داشته باشید.

در این مقاله به دغدغه هایی که ممکن است ذهن بیماری که قصد انجام جراحی تعویض مفصل زانو را دارد، درگیر کند، می پردازیم.

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

یافتن جراح حاذق و با تجربه از اصلی ترین نکاتی است که بیمار کاندید جراحی تعویض مفصل زانو به آن توجه می کند. زیرا همانطور که می دانید انتخاب درست پزشک، تشخیص مناسب و متقابلا تعیین صحیح راهکار درمانی می تواند نتیجه ی یک پروسه ی درمانی را مشخص نماید.

بنابراین توصیه می شود در انتخاب جراح خود دقت کنید و به دنبال بهترین جراح ارتوپد در تهران بگردید تا جراحی موفقیت آمیز و بدون عارضه ای را به خود هدیه دهید.

هزینه تعویض مفصل زانو

با افزایش هزینه های زندگی در جامعه ی امروزی، اکثر بیماران دغدغه ی هزینه ی درمان خود را دارند. عمل تعویض مفصل زانو برای درمان بسیاری از عارضه های مفصلی مانند آرتروز زانو و… گزینه ی بسیار مناسبی است.

در جلسات معاینه هزینه ی قطعی این جراحی از سوی جراح ارتوپد زانو مشخص می شود. این هزینه به عواملی نظیر:

  • میزان شدت آسیب مفصل زانو
  • نوع جراحی تعویض مفصل زانو (تعویض نیمی از مفصل و یا تعویض کل مفصل)
  • روش به کار برده شده در طی عمل جراحی
  • جنس و کیفیت پروتز مورد استفاده
  • دستمزد جراح مربوطه
  • هزینه کلینیک و متخصص بیهوشی و… بستگی دارد.
جراحی تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو

دوره نقاهت عمل تعویض مفصل زانو

دوره ی نقاهت و ریکاوری بعد از جراحی تعویض مفصل زانو یکی از سوالات رایج و متداول بیماران کاندید این جراحی می باشد.

لازم به ذکر است دوره ی نقاهت این جراحی در هر فرد بسته به شرایط جسمانی، سن فرد، میزان شدت آسیب مفصلی و… متفاوت است. اما در حالت عادی اگر فرد بیماری زمینه ای خاصی نداشته باشد و جراحی از راه اصولی و مناسب صورت گیرد، فرد دوره ی نقاهت کوتاهی بعد از جراحی دارد.

استفاده از ابزارهای کمکی مانند: عصا، واکر و… بعد از جراحی به فرد در بهبود و تسریع روند درمانی کمک حائز اهمیتی می کنند.

مراقبت های بعد از عمل تعویض مفصل زانو

رعایت یک سری نکات مراقبتی لازمه ی هر نوع جراحی می باشد. بیمار بعد از جراحی تعویض مفصل زانو باید به نکات مراقبتی که پزشک مربوطه تجویز نموده است، توجه کند.

رعایت نکات مراقبتی مربوطه دوره ی نقاهت بعد از عمل جراحی را کوتاه و روند بهبود بیمار را تسریع می بخشد.

شما عزیزان به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ی مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل زانو مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

بسیاری از افراد با دیدن فیلم جراحی تعویض مفصل زانو و آگاهی یافتن از روند این جراحی، کمی استرس و اضطرابشان فروکش می کند و با اطمینان خاطر بیشتری این جراحی را انجام می دهند.

پاسخ